Alapfokú művészetoktatás

Alapfokú művészetoktatás a gerjeni Kenessey Albert Általános Iskolában
Szülői tájékoztató

Mivel több az alapfokú művészetoktatás, mint egy tanfolyam, vagy szakkör?

• Az alapfokú művészeti iskola növendékei 6 éves kortól 22 éves korig vehetnek részt a képzéseken, amelyek elvégzése után államilag elismert alapfokú művészeti bizonyítványt kapnak.
  • A bizonyítvány felhasználható a továbbtanulásban, ha művészi pályát választanak
  • Az oktatás központilag meghatározott követelmények alapján folyik, amelyek adott művészeti ágon belül a különböző alapfokú művészetoktatási intézmények közötti átjárhatóságot biztosítják.
  • Az alapfokú művészetoktatás olyan fejlesztőpedagógiát képvisel, amelyben a hangsúly a követelmények teljesítésével történő képesség– és személyiségfejlesztésen

Az alapfokú művészetoktatás finanszírozása

• Egy alapfokú művészetoktatásban való részvétel államilag támogatott és csak az iskola által megállapított térítési díjat kell fizetni.
  • Szociálisan hátrányos illetve beteg gyermek esetében díjmentes.
  • Ha a tanuló más alapfokú művészeti iskolában térítési díjat fizet, akkor itt csak tandíj ellenében veheti igénybe a szolgáltatást.
  • A megállapított térítési illetve tandíj mérséklése illetve elengedése iránt kérelem nyújtható be az igazgatónál.
  • A művészeti iskolában a beiratkozás egy tanévre szól, minden tanévben jelentkezési lapot (szülői nyilatkozatot) kell kitölteni.

A 2020/2021-es tanévben választható művészeti ágak illetve tanszakok:

• SZÍN- ÉS BÁBMŰVÉSZETI ÁGON
    • színjáték tanszak